WARSZTATY 3-DNIOWE
Lepszy przepływ informacji to przede wszystkim efektywniejsza praca zespołu i większy komfort Twoich pracowników podczas wykonywania ich codziennych zadań. Dobra komunikacja pomaga wyeliminować błędy i rozwinąć zarówno indywidualne jak i zespołowe umiejętności.
Dzięki naszym warsztatom Ty i Twój zespół nauczycie się lepiej komunikować między sobą oraz lepiej planować swoją pracę. Pomożemy Ci wdrożyć najlepsze standardy zaczerpnięte z rozwiązań komercyjnych, wskażemy narzędzia i metody, dzięki którym Twój zespół będzie pracował chętniej i efektywniej.
Uczestnicy warsztatów prezentują zakres swojej pracy, priorytety i cele jakie są stawiane przed ich zespołami. Krótkie wystąpienia generują dyskusje na temat wspólnych celów i zazębiających się obszarów działań. Taki wstęp i wyrównanie wiedzy pozwalają zrozumieć różne punkt widzenia na często te same zagadnienia. Dają także solidne podstawy do dalszych działań warsztatowych.
Zadaniem grupy warsztatowej jest zdefiniowanie nadrzędnego celu, do którego powinny dążyć wszystkie zespoły w obrębie organizacji (np. „rozwój muzeum”, „zwiększenie liczby odwiedzających” itp.). Grupa określa również najbardziej istotne z ich punktu widzenia wyzwania i wspólnie stara się wypracować pomysły na ich rozwiązanie.
Wczesna definicja celów i wyzwań pozwala uniknąć straty cennego czasu na późniejszych etapach realizacji projektów i zadań. Wiele problemów można zidentyfikować odpowiednio wcześnie i tym samym ich skutecznie uniknąć.
Taki scenariusz warsztatów konsoliduje grupę i buduje w niej poczucie budowania wspólnych rozwiązań i dążenia do wspólnego celu.
Skupiając się przede wszystkim na komunikacji w zespole, podkreślamy wagę sprawnej wymiany informacji i konieczność unikania silosów informacyjnych wewnątrz poszczególnych zespołów. W oparciu o przepracowane zagadnienia przedstawiamy i rekomendujemy konkretne, systemowe rozwiązania, które pomogą w stworzeniu efektywnych kanałów komunikacyjnych.
Zespół Lagom pomaga także we wdrożeniu rekomendowanych przez nas rozwiązań. Na podstawie „miękkiego audytu” (obserwacja pracy zespołów, shadowing itp.) weryfikujemy na ile wypracowane na warsztatach rozwiązania spełniają swoje zadanie. W razie potrzeby dostosowujemy strategię lub proponujemy inne narzędzia, aby mieć pewność, że efekty warsztatów będą długofalowe.
Twoja wiadomość została wysłana.
Odpowiemy na nią tak szybko jak to możliwe!